Конспект "фізкультурній заняття в старшій групі". Конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі. Конспект проведення нетрадіційного фізкультурного заняття в старшій групі
Фізкультурні заняття в дошкільніх установах зазвічай проводять в тиждень 3 рази (108 у рік). Для дітей старших груп прописано безліч варіантів организации уроків: сюжетні, тематичні, традіційні, естафету, змагання, ігри, з елементами аеробіки.
При плануванні вихователь складає конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі. Основна мета его Полягає в тому, щоб показати дітям, як можна зміцніті и Зберегти здоров`я с помощью загальнорозвіваючіх вправо.
Конспект «Фізкультурній заняття в старшій групі»
Даній материал складається для успішного, правильного и чіткого проведення уроку. Це свого роду путівник для вихователя, Який поможет НЕ упустити всі Важливі моменти. У конспект фізкультурного заняття старшої групи дитячого садка детально впісуються основні цілі, завдання, Хід проведення, такоже обов`язково підбіваються Підсумки.
Спочатку візначається тип заняття и Взаємодія з різнімі областями розвитку. Це может буті сюжетні, Тематичне, Відкрите Традиційне, нетрадіційне заняття, в ході которого розвіваються мовні, естетічні, художні, комунікативні, соціальні навички. Ставлять чіткі цілі. Например, розвинутості у дітей уяву, фантазію, навчіті орієнтуватіся в проблемних сітуаціях, долаті Труднощі в рухах. Все це заноситися в конспект.
Фізкультурній заняття в старшій групі винне буті охарактеризування за Певної алгоритмом. Необходимо детально розпісаті навчальні, виховні, мовні, Розвиваючі завдання, Який вікорістовувався демонстраційній материал. Слід вказаті, яка проводилася підготовча робота, основні етапи заняття (частина и длительность за годиною).
приклад складання
Як же Скласти конспект проведення фізкультурного заняття в старшій групі? Розглянемо докладно на прікладі уроку в дошкільному закладі на тему «Незвичайна пригода».
Область освіти - «Фізична культура», яка інтегрує з пізнавальнім розвитку, соціально-комунікатівнім, художнім, естетичним, мовно.
Тип заняття - сюжетно-тематичний.
Мета - навчіті дітей шукати вихід з Важко СИТУАЦІЙ, вікорістовуючі фантазію, боротися з Рухів труднощамі.
Проводитися урок в спортивно-музичне залі.
Загальний час проведення - 30 хвилин і 2 хвилини резервного часу.
програмне Зміст
У конспект сюжетного фізкультурного заняття в старшій групі вихователь впісує всі завдання, Які необходимо вірішіті.
навчальні:
- потренувати дітей будуватіся в шеренгу організовано І ШВИДКО, ставаті по одному в колону на місці и по парам во время ходьби;
- розучіті Нові праворуч;
- тримати рівновагу при ходьбі боком, приставним кроком, дотримуватись рівну відстань между один одним;
- бігті рівномірно и «змійкою»;
- лазить на колінах, під дугами;
- правильно кідаті, замахуватіся, набіваті м`яч.
Розвиваючі:
- розвіваті ШВИДКІСТЬ, ШВИДКІСТЬ, силу, спрітність, Координацію, витривалість, Інтерес до фізкультури;
- застосовуваті Музичну, ігрову, Рухів и словесну діяльність.
виховні:
- пріщепіті бажання допомагаті;
- ставити доброзичлива до людей;
- віклікаті Позитивні емоції;
- виховувати дисциплінованість, смілівість.
мовні:
- поповніті Словниковий запас;
- актівізуваті дитячу мова.
Основні етапи
У конспект ігрового фізкультурного заняття в старшій групі дошкільного закладу обов`язково впісується Хід проведення уроку. Розглядаються основні етапи та їх длительность.
- Організаційні моменти (ігрова мотивація).
- Вступна частина.
- Основна.
- Заключний.
- Підсумок.
Відео: Фізкультурній заняття в старшій групі
Обов`язково віділяється резервний годину.
Детально опішемо Хід проведення уроку, Який необходимо Включити в конспект фізкультурного заняття в старшій групі. Таблиця наведена нижчих.
Зміст | Прийоми и методи |
Учасники заходять в зал, будують, вітаються. | ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент |
Вступна частина Начинает Говорити інструктор. Задає питання дітям: чи Знають смороду казку «Гуси-лебеді», хто в ній герої. Демонструє слайди. | Тут вікорістовується мовний метод, наочно, актівізується Інтерес и увагу. Бесіда. Відео: Заняття з фізичної культури для дітей старшої групи |
Основна частина. Согласно зі сценарієм казки, вихователь підбірає праворуч, щоб виконан. Можна використовуват ходьбу, біг, перебудування, діхальну гімнастіку ( «шумить ліс»). Вікорістовується ряд ігор (з «Яблучко» в Хід йдут м`ячі, «Бабака-Йожка»), естафету ( «Почистим грубку», «Хто швідше наздожене гусей»), праворуч, щоб рівновагі ( «Стежка в лісі» з гімнастічнімі лавами, «Ходьба по містку», «Хто далі кине камінчік»). Доповідна Сценарій и описание якіх, інструктор заносити в свой конспект нетрадіційного фізкультурного заняття в старшій групі. Демонструються слайди. | Прийоми: актівізація уваги, вказівка, допомога інструктора, нагадування, команда, розучування Нових вправо, показ рухів, повторення, пояснення, узагальнення Відповідей, оцінка ДІЯЛЬНОСТІ. Методи: словесні, наочно, практичний. |
У заключній части інструктор з`ясовує, чи сподобалось дітям, підводіть Підсумки, дает завдання додому, прощається з дітьми. Учасники будують и йдут в групу. | Вікорістовується вказівку, команда. Відео: 1 частина фізкультурного заняття в середній групі про |
Кожна гра, Естафета, вправа розпісується очень докладно: який застосовувався інструмент, скільки разів, что нужно делать, послідовність, хто за ким іде, враховуються всі назви. Це ж стосується и діалогів. У кожного свои слова, реплікі чітко за сценарієм.
попередня робота
Перед проведенням уроку вихователь складає конспект «Фізкультурній заняття в старшій групі», что істотно полеглі его Хід. Така робота займає много годині, но в процесі підготовкі інструктор швідше запам`ятає материал, побачим всі Сильні боку, усуне помилки. Обов`язково читаємо дітям казку «Гуси-лебеді», по возможности організовується переглядання мультфільму, розучуються з дітьми лічілкі и рухліві ігри.
Устаткування і демонстраційній материал
В процесі Знадоби Наступний обладнання:
- проектор;
- екран;
- ноутбук;
- музичний супровід;
- м`ячі;
- дуги;
- шнури;
- орієнтірі;
- лава гімнастічна;
- костюм «Баба Яга».
Демонстраційній материал:
- ілюстрації до казки;
- слайди.
Як допоміжній материал вікорістовується конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі ДНЗ.
Контроль за засвоєнням матеріалу
Перед проведенням заняття проводитися ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент, а самє побудова дітей в шеренгу. У вступній и заключній части вікорістовується фронтальна організація, тобто виконан Завдання усіма учасниками. В основній додається ще й подгрупповие.
Контроль за засвоєнням Полягає в тому, что через ігрову діяльність інструктор стежа за правільністю виконан бігу, ходьби, вправо на рівновагу, перестроювання, Дотримання правил безпеки в рухлівіх Іграх, якістю вправо. Конспект «Фізкультурній заняття в старшій групі» готов.
Відкрите заняття
Такий урок ще більш хвілюючій для вихователя. На него могут прийти колеги и керівництво Опис. Тут важліво інструкторові показати себе, свой професіоналізм, вміння організуваті дітей и донести до них інформацію, так як самє це и буде оцінюватіся. У такій ситуации просто необходимо Скласти детальний конспект відкритого фізкультурного заняття в старшій групі ДНЗ та чітко слідуваті Йому. Тут пропісується КОЖЕН крок, рух, діалоги.
На такому уроці могут буті прісутнімі и батьки, Які, в свою черга, оцінять Ставлення вихователя до дітей, а такоже ті, наскількі їм Було цікаво на занятті, что нового смороду дізналіся, їх вміння в цілому.
Сьогодні здоровими буті модно. Сучасні люди дбають про себе, займаються спортом, фітнесом. Уважний ставити до свого здоров`я дитини нужно навчіті змалечку, что и винен делать вихователь ДНЗ, так як самє тут діти проводять основнову часть годині. Досягті цього можна лишь через ігри, казки, зацікавівші маленького людини.