Конспект "фізкультурний заняття в середній групі": особливості оформлення
У віці 4-6 років у дітей темпи розвитку (маються на увазі його фізичні характеристики) приблизно однакові і не мають істотних відмінностей. У цей час у дітей співвідношення частин хребетного стовпа ідентично дорослому. Окостеніння кістяка ще не закінчено, він відрізняється гнучкістю. У зв`язку з цим не варто на фізкультурних заняттях давати велику силове навантаження, особливо важливо стежити за правильністю поз під час виконання вправ. Слід використовувати різні форми фізкультурних пауз. Конспект «Фізкультурний заняття в середній групі» повинен бути побудований відповідно до вікових особливостей дітей, сприяти формуванню уявлення про будову людини.
Особливості розвитку дітей в середній групі
Ігрові моменти для дітей 4-5 років не втрачають своєї актуальності. У цьому віці важлива спільна діяльність в активних творчих рольових іграх. У дошкільнят важливо створити умови для спільної узгодженої гри, тому актуально буде сюжетне фізкультурний заняття в середній групі. Конспект такого заняття повинен відображати в розділі «завдання» вміння колективної взаємодії під час занять з фізичної підготовки.
М`язи у дітей у віці 4-6 років розвиваються нерівномірно. Спочатку посилено ростуть великі, дрібні дещо пізніше. Складаючи конспект «Фізкультурний заняття в середній групі», потрібно пам`ятати про дозування навантаження на дрібні м`язові групи. Також варто враховувати те, що ритм діяльності серця легко порушуємо, важливо не допускати перевтоми дошкільнят. Ознаки порушення самопочуття внаслідок підвищеного фізичного навантаження - шкіра обличчя сильно блідне або стає занадто яскравою, дихання прискорене, можливе виникнення задишки, руху погано координуються. При своєчасному відпочинку стан дитини швидко приходить в норму.
Як скласти конспект заняття відповідно до вимог ФГОС
Вимоги, яким повинен відповідати конспект фізкультурних занять в середній групі, ФГОС регламентує досить чітко. Фізична культура вимагає уваги від всіх членів персоналу дошкільного закладу, тому повинен здійснюватися їх медико-педагогічний контроль.
Згідно ФГОС, конспект «Фізкультурний заняття в середній групі» повинен містити наступні розділи, які описують:
Мета. У цій частині має говоритися про мету проведення самого заняття. Наприклад: вчитися стрибати через різні предмети, тренувати крок з високим підняттям колін, формувати уявлення дітей про що-небудь.
Устаткування. Тут вказуються ті предмети, які будуть задіяні під час проведення заняття з фізкультури. Це можуть бути: м`ячі, обручі, лавки, скакалки і т. Д.
Хід заняття. Необхідно розбити його на частини. Їх можна позначити за порядковими номерами або за черговістю проведення (вступна, основна, заключна). У кожній частині докладно розписуються вправи, ігри, які присутні в ході заняття.
Слід врахувати, що на початку заняття повинні бути присутніми біг і ходьба, потім включаються вправи і рухливі ігри. У заключній частині слід приділити увагу відновленню дихання, вправи та ігрові елементи повинні бути спокійними.
Заняття фізкультурою як сюжетна гра
Перед тим як почати готувати конспект «Фізкультурний заняття в середній групі», слід продумати сюжет. Краще, якщо заняття пройде в цікавій ігровій формі, а не буде послідовним набором з вправ. Так діти із задоволенням включаться в гру, з інтересом і азартом візьмуть участь у всіх приготованих завданнях. Наприклад, це може бути захоплююча подорож, де діти виконають ролі вагонів, паровозиків, пасажирів, тварин, виконуючи при цьому фізичні вправи, передбачені програмою.
Оформлення плану заняття
Для зручності сприйняття основні елементи фізкультурного заняття можна оформити у вигляді таблиці.
Конспект фізкультурного заняття в середній групі (таблиця) приблизно може виглядати так:
зміст | тривалість виконання | Методичні вказівки |
Тут вказуються і описуються вправи та ігри в певній послідовності | Вказуються хвилини або кількість разів для кожної вправи | Текст, звернений до дітей. Покликаний забезпечити розуміння правильності виконання завдань |
План заняття може бути виконаний в табличному вигляді або у звичайній текстовому варіанті. Головна вимога: присутність необхідних елементів у змісті (по ФГОС: позначаються мета і детально описується хід заняття і використовувані предмети). В ході заняття всі завдання повинні бути продумані з урахуванням вікових особливостей дітей.