Ти тут

Фуркад мартен: біографія французького біатлоніста

Мартен Фуркад - один з кращих французьких біатлоністів. Чемпіон Олімпійських ігор 2014 року. Мартен - молодший брат не менш обдарованого біатлоніста Симона Фуркада.

Початок кар`єри

Спочатку батьки віддали двох братів в хокейну секцію, але, так як вона перебувала далеко від будинку, їм не завжди вдавалося відвезти туди дітей. Тому Симона і Мартена перевели в секцію бігових лиж. Згодом братам набридло просто бігати, і вони «закинули за спини гвинтівки».

Мартен Фуркад (фото див. Нижче) дуже вдало прийшов в спорт. Початок його діяльності співпало із завершенням кар`єри Рафаеля Пуаре - легендарного біатлоніста, який вирішив залишити лижі і зайнятися тренерською роботою. У багатьох своїх інтерв`ю Мартен заявляв, що Пуаре є його кумиром.

Протягом перших двох років Фуркад нічим особливим не вирізнявся. Йому завжди вдавалося потрапляти в очкову зону, але перемог і медалей не було. Не дарма кажуть, що біатлон вважається "дорослим" видом спорту. Досягнення норвежця Бьорндалена на останній Олімпіаді тільки це підтверджують.

Мартен Фуркад

сезон 2009-2010

Мартен Фуркад став відомий в 2010 році, коли виграв срібло в мас-старті на Олімпійських іграх. Після цього він тричі переміг на змаганнях в рамках Кубка світу. Один раз в Контіолахті і два рази в Осло. Це дозволило йому зайняти в загальному заліку п`яте місце. Його брат став сьомим.

Відео: Мартен Фуркад. Вся правда про зірку біатлону

сезон 2010-2011

Для Фуркада це був успішний сезон. Він почав з трьох влучень в топ-5 в Естерсунді. Потім зайняв 2-е місце в Рупольдінгу у всіх трьох гонках. А виграш мас-старту в Форт-Кенті і Антхольці дозволив йому приїхати на чемпіонат світу явним фаворитом.

Завдяки високій швидкості і точності Мартена французька збірна зайняла в змішаній естафеті 3-е місце. Самому ж Фуркаду дісталася Срібна медаль в спринті і золота в переслідуванні (незважаючи на три промахи). За підсумками сезону біатлоніст потрапив на 3-е місце загального заліку Кубка світу.

Мартен Фуркад фото

сезон 2011-2012

Перед початком сезону Мартен Фуркад поставив перед собою чітку мету - зайняти 1-е або 2-е місце в заліковій таблиці. Це завдання він почав втілювати відразу, на першому етапі, перемігши в гонці переслідування та індивідуальній гонці. Ще до кінця сезону стало зрозуміло, що спортсмен займе 1-е місце в загальному заліку Кубка світу. Крім цього, Мартен отримав Малі кришталеві глобуси в переслідуванні і в спринті.

сезон 2012-2013

Був відкритий перемогою француза в шведському Естерсунді (індивідуальна гонка). У спринті було все не так вдало - лише 10-е місце. Зате потім Фуркад зміг перемогти в гонці переслідування. Наступні етапи були не дуже успішними: француз не займав перших місць. Виною тому була отримана ним в Оберхофі травма плеча.

біатлон Мартен Фуркад

Відсутність Свендсена на передолімпійському тижні в Сочі дозволило Мартену перемогти в двох гонках з двох проведених. В індивідуальному змаганні на 20 кілометрів Фуркад промахнувся лише один раз, ліквідував 60-секундне відставання від лідера - Бінбахера. У підсумку перевага Мартена на фініші склало 7 секунд. У спринтерському змаганні на 10 кілометрів француз не зробив жодного промаху і впевнено зайняв перше місце, обійшовши срібного призера Євгенія Устюгова на 40 секунд.

Останній етап Кубка світу, що проходив у Ханти-Мансійську, став для француза тріумфальним. Фуркад виграв спринтерську гонку, не допустивши жодного промаху. У пасьют він не зміг досягти подібного успіху. Мартен промахнувся на кожному рубежі, зробивши 5 помилок.

Незважаючи на ряд невдач, за підсумками 2013 року Фуркад все ж обігнав свого головного суперника Свендсена на 421 бал, побивши тим самим рекорд за кількістю набраних за сезон очок. Також біатлоніст завоював Кришталеві глобуси у всіх видах гонок.

біографія Мартен Фуркад

Олімпіада 2014 року

8 лютого Мартен Фуркад, фото якого додаються до статті, взяв участь в спринтерській гонці. На жаль, на лежанні він промахнувся. В результаті спортсмену довелося задовольнятися 5 місцем.

10 лютого він брав участь в гонці переслідування, де йому не було рівних. Біатлоніст промахнувся всього один раз. До того ж техніка ковзанярського ходу Мартена Фуркада була бездоганна. Не дивно, що він виявився першим.

13 лютого Мартен брав участь в індивідуальній гонці в комплексі Лаура. І знову у спортсмена - один промах і друге золото. 2-е місце зайняв тоді німець Еріх Лессер, а 3-е - росіянин Євген Гаранич.

Всі фанати біатлону чекали запеклої боротьби між Свендсеном і Фуркадом. І вона відбулася 18 лютого на мас-старті. Дуель була дуже захоплюючою. Щоб визначити переможця, суддям довелося переглядати фотофініш. Це стало 4-й перемогою Свенсена на Олімпійських іграх.

Естафета 4 7,5 км завершувала олімпійський біатлон. Мартен Фуркад хоч і втік на останньому етапі, але не зміг нічим допомогти збірній Франції. У підсумку вона не потрапила на п`єдестал.

техніка ковзанярського ходу Мартен Фуркад

Характер і погляди

• Головне достоїнство Мартена - надійність, а основний недолік - егоцентризм. Він всіляко намагається його викорінити.
  • Найбільше в житті боїться смерті близьких людей.
  • Найпотрібніший предмет для біатлоніста - телефон.
  • Не любить подарунків.
  • Хоче змінити своє волосся.
  • Має тільки одного справжнього друга.
  • Щастя для нього - це займатися улюбленою справою і частіше бути поруч з близькими людьми.

Відео: Мартен Фуркад французький диявол

На питання журналістів про те, чому він займеться після закінчення кар`єри, Мартен Фуркад зазвичай відповідає, що ще рано про це думати. Але, швидше за все, він або залишиться в спорті, чи буде «жити в красивому замку з принцесою довго і щасливо, і, звичайно, заведе з нею багато дітей».

У загальних рисах це вся його біографія. Мартен Фуркад на даний момент є одним з найвідоміших і популярних біатлоністів світу.