Ти тут

Кубок африканських націй 2013: відкриття та розчарування

Відео: Замбія - Кот-д # 39; Івуар - 0: 0 (пен 8: 7). Фінал КАН 2012

У період з 19 січня по 10 лютого цього року ПАР прийняла черговий Кубок Африканських націй, який став вже 29-м за рахунком. Слід зазначити, що спочатку планувалося проведення чемпіонату на території Лівії, проте громадянська війна в цій країні внесла корективи в плани організаторів. Участь в попередньому відборі брали всі 47 країн континенту. За його результатами п`ятнадцять учасників пройшли у фінальну стадію, а шістнадцятим стала країна-господиня.

Відео: Кубок Африканських націй ДТП

Кубок африканських наційЦікавим в останньому турнірі стало те, що практично всі наставники багато говорили про початок будівництва своїх команд і їх підготовки до наступного мундіалю, який відбудеться в Бразилії. Це можна сказати про представників Гани, Марокко та інших. Єдиним, хто висловлював упевненість в своїх силах і заявляв про наміри виграти поточний чемпіонат Африки з футболу, став Сабрі Лямуші - тренер збірної команди Кот-д`Івуару. У підсумку «Слони» покинули турнір вже на стадії чвертьфіналу. Нігерійський тренер, навпаки, потрапив перед початком змагань під шквал критики за відмову від послуг визнаних лідерів минулих років. Замість цього він запросив в команду футболістів віком до 25 років, за винятком кількох людей. Незважаючи на слова про націленість на світову першість 2018 року, збірна Нігерії виграла змагання.

Кубок наційГоловним розчаруванням турніру, мабуть, став діючий чемпіон - збірна Замбії. З одного боку, на торішніх тріумфаторів покладалися певні надії, а з іншого - не такий вже і сенсаційний настільки ранній виліт. В даному випадку підтвердилися слова багатьох скептиків, які в 2012 році стверджували, що Замбія виграла Кубок Африканських націй за рахунок недооцінки з боку конкурентів. Чи не показали себе і головні зірки команди - Маюка і Крістофер Катонго. Ще одним невдахою стала збірна Кот-д`Івуару на чолі з нестаріючим Дідьє Дрогба. Назвати останнього розчаруванням не повертається язик, однак належної гри ні в одному з матчів досвідчений івуарієць так і не продемонстрував. Все це наштовхує на думку про те, що «Слони» терміново повинні знайти нового нападника, на якого можна робити ставку.

Чемпіонат Африки з футболуТепер поговоримо про відкриття. Останній Кубок Африканських націй подарував світові ім`я нового футбольного таланту - Сандей Мба. 24-річний центральний півзахисник грає за нігерійський клуб «Уоррен Вулвз», проте є всі передумови стверджувати, що цього літа він з`явиться в одній з європейських команд. Футболіст відмінно допомагав Джон Обі Мікел в центрі поля і забив два найважливіших голи. Один з них став вирішальним проти Кот-Д`Івуару, а другий - єдиним в фінальному матчі. Серед команд головним відкриттям стала, звичайно ж, збірна Буркіна-Фасо. Мало хто вірив в їх вихід з групи, не кажучи вже про підсумкові срібних медалях, з якими вони покинули Кубок націй.

Господарем наступного чемпіонату стане Марокко. Зараз вже відомо, що матчі змагань будуть проводитися на стадіонах шести міст. Слід зазначити, що Кубок африканських націй 2015 повинен стати новою історією футбольного розвитку "чорного континенту". Він візьме старт через рік після світової першості. На думку багатьох експертів, чемпіонат буде останнім для багатьох визнаних зірок і разом з цим повинен відкрити нові імена і сили. Наприклад, великі надії покладаються на молодь Беніну і Габона. Не виключено, що і на тренерських містках ми побачимо людей, за грою яких спостерігали зовсім недавно.