Ти тут

Костянтин єременко та його "кубок легенд"

Відео: Кубок легенд - 2014

Заслужений майстер спорту, кращий гравець в міні-футбол ХХ століття - форвард збірної Росії і московського «Діни» Костянтин Єременко. Йому належить феноменальний показник. Єременко вразив ворота суперників тисяча сто тридцять два рази. Один з найпрестижніших міні-футбольних ветеранських турнірів носить його ім`я - "Кубок легенд" Костянтина Єрьоменка.

На початку шляху

Костянтин ЄременкоКостянтин Єременко народився на Україні, в Дніпропетровську, в 1970 році. Школу закінчив зі срібною медаллю. Спортивну кар`єру почав у великому футболі. За місцевий «Дніпро» в 18 років провів один матч в чемпіонаті СРСР, але результативними діями не відзначився. Також пробував свої сили в «Селенга» з Улан-Уде, Павлодарському «Трактор» і навіть киргизької команді «Алга». В цілому за два сезони в цих клубах провів 28 матчів, забивши 4 м`ячі. У 1991 повернувся на Україну і спробував себе в міні-футболі, в той час в СРСР ще мало популярному. Першою командою став дніпропетровський «Механізатор».

Перший досвід

Єременко Костянтин футболістРазом з «Механізатор» бере участь в першому чемпіонаті СРСР з міні-футболу. Фінальна частина проходить в Кишиневі, українці закінчують сезон на 8-му місці. У серпні Костянтин йде в тільки що утворилася московську «Діну». У цьому клубі вирішили зібрати кращих гравців країни. Але за іронією долі з «Механізатор» довелося перетнутися ще раз в самому найближчому майбутньому.

Відео: KONSTANTIN EREMENKO. The Legend of Futsal. March # 39; одна тисяча дев`ятсот дев`яносто дев`ять

В ¼- фіналу кубка СРСР дніпропетровці зустрічалися якраз з «Діною». Гра завершилася внічию, тому долю вирішив жереб. З боку москвичів папірець тягнув Єременко Костянтин. Футболіст витягнув «мінус» і в наступний раунд відправився «Механізатор», в кінцевому рахунку виграв трофей.

Кар`єра в «Діні»

Кубок Костянтина ЄрьоменкаМосковська «Діна» почала швидко пересуватися по турнірній таблиці. У першому ж сезоні ще в чемпіонаті СНД перемогла в 4 з 5 матчах попереднього етапу. А на фінальній стадії виграла 8 ігор з 10. Єременко став найкращим бомбардиром. На наступний рік було трохи складніше. На попередньому та фінальному етапах «Діна» зазнала по одній поразці, а Костянтин - знову головний снайпер вже з 74 голами.

Протягом 9 сезонів з 1992 по 2000 роки Костянтин Єременко разом з «Діною» беззмінно ставав чемпіоном Росії. В цілому провівши 235 матчів у національній першості, примудрився 519 раз засмутити воротарів суперників. Самим ударним видався сезон 1993-94 років. У 33 матчах Костянтин Єременко забив 91 гол.

Перші медалі в збірній

На перший великий турнір зі збірною Єременко відправився в 1992 році на чемпіонат світу в Гонконг. Перший же матч склався невдало - поразка 3: 8 від збірної США. Потім впевнена перемога над Китаєм 10: 1. В останній грі з лідером групи Іспанією нас влаштовувала тільки перемога. Однак обіграти одну з найсильніших на той момент збірних не вдалося, хоча росіяни були до цього близькі. Матч закінчився внічию 7: 7.

Відео: Дмитро Аленічев про Костянтина Єрьоменка

На наступний чемпіонат світу збірна приїхала вже досвідченою і згуртованою командою. Правда, в груповому турнірі все знову складалося непросто. Спочатку нічиї з голландцями і аргентинцями - 2: 2. В останньому матчі знову Китай. На цей раз таку важливу перемогу вдалося здобути - 11: 1.

Росія вийшла до другого групового раунду, стартувавши в ньому з поразки від тих же іспанців 0: 2. Правда, потім продемонструвавши яскраву і атакуючу гру, перемогла 3: 0 італійців і 6: 2 бельгійців. Збірна вперше в історії вийшла в півфінал.

У суперники дісталися чинні володарі кубка - бразильці. Росіяни до перерви пропустили 2 м`ячі. Другий тайм вийшов більш результативним. Спочатку дубль оформив Марсіо. Потім наші, нарешті, відігралися. Єременко і Білий за одну хвилину скоротили рахунок до 2: 4. Команда кинулася відіграватися, але більш досвідчені бразильці піймали на контратаках. Підсумок 2: 6.

У матчі за третє місце росіяни обіграли українців 3: 2. Єременко на тому чемпіонаті світу знову став кращим снайпером збірної з 8 голами.

"золото" в Гранаді

Кубок легенд Костянтина ЄрьоменкаГоловним успіхом збірної Росії в 90-х став чемпіонат Європи в Гранаді. Капітаном традиційно був Єременко Костянтин. Футболіст привіз в Іспанію сильний і згуртований колектив.

Відео: Legends # 39; Konstantin Yeremenko Cup

У групі росіяни спочатку мали проблему. Здолати італійців в першому матчі не вдалося - 3: 3. Зате потім розгромлена Бельгія 5: 1 і переможена Португалія 3: 1.

У півфінал збірна вийшла з першого місця, потрапивши на голландців. Вже на другій хвилині рахунок відкрив Дмитро Горін, а незабаром Єременко подвоїв перевагу. На початку другого тайму Маркін, Алекберов і Веріжніков встановлюють на табло 6: 2. Від нищівного розгрому голландців врятував тільки Лангейхейзен, який зробив покер. Однак і в нашій збірній знайшовся гравець, який забив 4 м`ячі. Ним став Єременко. Підсумок півфіналу 9: 6.

У фіналі росіяни зустрічалися з господарями турніру, і до перерви іспанці вели 0: 1. У другому таймі забиває Аркадій Білий, потім відрізняються Алекберов і Єременко, і за 5 хвилин до фінального свистка вже 3: 1 на нашу користь. Але втримати переможний рахунок не вдалося, господарі відігралися. Доля трофею вирішувалася в серії пенальті. Іспанці промахнулися двічі, росіяни помилок не допускали, вирішальний удар завдав Костянтин Єременко. За підсумками турніру він став ще й кращим бомбардиром з 11 м`ячами.

завершення кар`єри

Кубок легенд імені Костянтина ЄрьоменкаПішов зі спорту Костянтин досить рано - в 2001 році - через вроджену ваду серця. Зовсім скоро в честь футболіста був заснований кубок Костянтина Єрьоменка, а він сам став спортивним функціонером - першим президентом Суперліги, а з 2002 року - президентом міні-футбольного «Динамо».

Правда, робота на благо спорту тривала недовго. Проблеми зі здоров`ям все ж позначилися. 18 березня 2010 року Єременко помер від серцевої недостатності. У його честь був організований "Кубок легенд" імені Костянтина Єрьоменка.