Ти тут

Коротка історія кубка кубків

Відео: Кубок кубків-тисяча дев`ятсот сімдесят п`ять / Динамо (Київ, СРСР) - Ференцварош

історія кубка кубківПротягом практично всієї другої половини ХХ століття європейські команди мірялися силами в найпрестижнішому футбольному змаганні. У турнірі брали участь близько п`ятдесяти команд з п`ятнадцяти європейських країн. Історія Кубка кубків бере свій початок в 1960 році. Протягом всього часу протистояння футбольних європейських грандів проводилися за олімпійською системою. Один матч команди проводили вдома, інший - на виїзді. Фінал турніру проходив на нейтральному полі. У перших двох розіграшах титул чемпіона розігрувався в двох матчах. У першому, що вважався напівекспериментальні, регламент мав полягати у проведенні домашньої і виїзної ігор. А в другому - причиною додаткового змагання ставала нічия в першому фінальному матчі.

Пізніше Кубок чемпіонів, історія якого багата змінами в правилах, став проводитися за стандартною, відомої кожному футбольному фанату, схемою Ліги Чемпіонів. Спочатку 32 складу зустрічалися на груповому етапі. У кожній групі на поле виходили по чотири команди, матчі проходили як вдома, так і на виїзді. Потім клуби боролися один з одним в сутичках "на виліт" за право підняти престижний кубок. Футбол кращих європейських команд в рамках даного турніру тривав з вересня по травень. Пізніше в формат змагання був також введений і відбірковий тур в зв`язку зі збільшенням числа учасників. Крім самого кубка команді-переможниці також вручали двадцять золотих медалей. А головна нагорода зберігалася протягом одного сезону у чемпіона. Будучи одним із знаменних і популярних футбольних бенкетів протягом сімдесятих і вісімдесятих років, Кубок кубків після установи Ліги Чемпіонів УЄФА в 1997 році втратив колишню популярність і був розформований.кубок чемпіонів історія

рекорди

Відео: Кубок Кубків 1997-1998, Штутгарт - Локомотив М

Історія Кубка кубків знає чимало рекордів і цікавих випадків. Найбільш титулованим клубом є іспанська "Барселона", Яка змогла чотири рази виграти заповітний трофей. Шість разів клуб з Каталонії опинявся в фіналі. Перша перемога іспанців датована 1 979 роком. У 1988 році, вперше взявши участь в знаменитій футбольної боротьбі за кубок, бельгійський клуб "Мехелен" відразу ж став його володарем. Колишній великий тренер "Манчестер Юнайтед" сер Алекс Фергюсон також є рекордсменом турніру, вигравши цей трофей двічі з різними клубами. Під його керівництвом шотландський "Абердін" став європейським чемпіоном в 1983 році, а вже в 1991-му "манкуніанці" підняли елітного європейського приз над своїми головами. Першим чемпіоном стала італійська "Фіорентина", Яка здолала у фіналі сезону 1960/61 року шотландський "Рейнджерс" в обох матчах.кубок футбол Останнім же клубом, що зумів здобути перемогу в турнірі, став римський "Лаціо" в 1999 році.

Найбільш титулованою країною, яку пам`ятає історія Кубка кубків, є Англія. Британські клуби вісім разів перемагали у фіналах, сім раз це робили іспанські команди, сім раз італійці і чотири рази німецькі футболісти. Радянський Союз також не залишився осторонь. "Динамо" (Тбілісі) і "Динамо" (Київ, двічі) ставали чемпіонами європейської першості. Примітно, що історія Кубка кубків не знає жодного футбольного клубу, який захистив звання чемпіона два роки поспіль.