Ти тут

Історія чемпіонатів світу з футболу: перемоги і розчарування

Важко знайти на нашій планеті спортивну гру, яка могла б змагатися за популярністю з футболом. Будучи одним з найдоступніших видів спорту для будь-яких верств суспільства, він цікавий людям як далеким від змагань, так і вболівальникам на будь-якому рівні. Але все-таки вершиною залишаються першості планетарного масштабу - головні змагання, що проходять раз на чотири роки. На даний момент історія чемпіонатів світу з футболу налічує 20 проведених турнірів.

перший турнір

історія чемпіонатів світу з футболу

Вибір місця проведення першого світової першості з футболу на користь Уругваю був не випадковий. Ця команда перемогла в двох останніх міжнародних турнірах на Олімпійських іграх, і за свої заслуги південноамериканська держава була удостоєна почесного права проведення інтернаціонального змагання. Сталося це в 1930 році, коли і проходив перший в історії чемпіонат світу. Футболу тоді судилося завоювати серця людей в усьому світі. Для участі було зареєстровано 13 країн-учасниць. Домашній стадіон в Монтевідео став для уругвайської збірної воістину золотим. Саме на ньому команда господарів завоювала перші в історії золоті медалі першості.

чемпіонат світу з футболу: історія перемог

чемпіонат світу з футболу історія перемог

Надалі світові турніри проводилися з певною регулярністю - один раз в чотири роки. Винятком стали сорокові роки, коли через Другої світової війни були пропущені два змагання.

Другий світовий чемпіонат, що проходив в Італії, порадував уболівальників новою схемою проведення. Організаторами була застосована так звана олімпійська система, де програв вибуває з подальшої боротьби. І знову найсильнішими стали господарі, на цей раз збірна Італії.

Після війни світові першості з футболу поновилися з 1950 року. Перший післявоєнний чемпіонат було довірено провести бразильської федерації. Місцеві вболівальники небезпідставно очікували тріумфу своїх футболістів. Схема проведення турнірних ігор була знову видозмінена, тепер фінальна четвірка виявляла найсильнішого за коловою системою. Перед останньою грою бразильську збірну влаштовувала нічия, але вони поступилися своїм одвічним суперникам уругвайцями з рахунком 1-2 і стали тільки другими. час "пентакампіонів" настане через кілька років, а на той момент вся країна була занурена в траур.

Епоха збірної Бразилії

чемпіонат світу з футболу історія переможців

Відео: Чемпіонати світу Кращі моменти (трейлер fifa world cup 2014 brazil)

Шостий за рахунком чемпіонат світу, що проходив на шведських полях, ознаменував собою гегемонію бразильського футболу на багато років вперед. У Швеції ця збірна на голову була сильніше своїх опонентів. Чого тільки варті результати півфінального і фінального матчів. Обидві ці ігри завершилися з однаковим рахунком 5-2 на користь збірної Бразилії.

У 1962 році на чемпіонаті світу, що проходив у Чилі, історія багато в чому повторилася. Знову бразильська команда катком проходить по своїм суперникам, віддавши лише одне очко на груповому етапі збірної Чехословаччини. Шанс поквитатися з опонентом випав для бразильців у фінальному поєдинку. І на цей раз "жовті" виявилися сильнішими з рахунком 3-1.

А ось на світовій першості 1966 року бразильська збірна не змогла подолати навіть груповий етап. Справедливості заради, варто відзначити, що цього були свої причини. Втрата ряду провідних гравців, в тому числі і Пеле, згубно відбилася на ігровому потенціалі чарівників м`яча. А виграли той чемпіонат його господарі, гравці збірної Англії, які обіграли в фінальному поєдинку збірну ФРН з рахунком 4-2. У родоначальників футболу цей тріумф так і залишиться до цього дня єдиним.

Але вже через чотири роки на мексиканському чемпіонаті світу бразильці повернули собі звання найсильнішої команди планети. На цей раз американська команда виграла шість матчів з шести, із загальною різницею забитих і пропущених м`ячів 19-7. Фінальна гра проти італійців проходила з величезною перевагою бразильської збірної і закінчилася розгромом 4-1. І знову весь світ захоплювався грою великого Пеле.

Ера тотального футболу

перший в історії чемпіонат світу футболу

Відео: ТОП 10 футболістів, яких не взяли на Чемпіонат світу

Йшов час, змінювався світ, змінювався і головний вид спорту. Тренери все більше експериментували з тактикою гри, і це починало приносити свої плоди. Проходив у 1974 році в ФРН чемпіонат світу з футболу, історія результатів якого показала, наскільки велике значення тренерського штабу, здивував. Збірна Німеччини під керівництвом Гельмута Шена тріумфально провела домашній турнір, завоювавши друге в своїй історії золото.

Надалі переможцями ставали різні збірні. Але історія чемпіонатів світу з футболу відвела для бразильців свою нішу. Жодної з них не вдалося повторити досягнення південноамериканської команди, перемігши на двох турнірах поспіль.

Персоналії

росія на чемпіонатах світу з футболу історія

Кожен чемпіонат світу з футболу - історія переможців, історія особистостей, своєю грою підкорили мільйони уболівальників. На довоєнних змаганнях головними зірками були Стабілле, Меацца, Планічка, Піолла - імена, мало що говорять нинішнім любителям цього виду спорту, але в той час колишні культовими футболістами своїх країн.

У повоєнні роки на перший план вийшли бразильці з розсипом зірок, головною з яких був Пеле, триразовий чемпіон світу в складі збірної Бразилії. Разом з ним на футбольних стадіонах блищали Діда, Гаррінча і інші майстри футболу. Наступна епоха подарувала світу такі величини, як Бекенбауер, Кемпес, Россі, Бонек.

Чемпіонат 1986 року став знаковим в історії міжнародного футболу. Мало того, що аргентинська збірна вдруге стала найсильнішою командою планети, головним стало становлення в статусі зірки Дієго Марадони, який творив на тому турнірі справжні чудеса. Мабуть, після Пеле це був перший гравець, що котирується так само високо.

Кан, Роналдо, Батістута, Зідан, Клозе - кожен футбольний уболівальник може продовжити цей список, в залежності від своїх уподобань.

Збірна Росії (СРСР) на чемпіонатах світу

чемпіонат світу з футболу історія результатів

Перша участь наших футболістів на найбільшому світовому турнірі відбулося на шостому чемпіонаті світу в Швеції. Дебют виявився досить успішним. Вітчизняні спортсмени пробилися до числа восьми кращих команд планети, поступившись у чвертьфіналі господарям з рахунком 0-2. Через чотири роки результат був таким же: виліт на стадії ¼- фіналу. І знову перепоною стала команда господарів чемпіонату, збірна Чилі.

Найуспішнішим в історії вітчизняного футболу став чемпіонат світу в Англії, де наша збірна дійшла до півфіналу. Надалі про такі результати доводилося тільки мріяти.

Росія на чемпіонатах світу з футболу - історія досить сумна. Свої виступи збірна розпочала в 1994 році. Ставши правонаступницею Радянського Союзу, команда Росії тричі виступала на світових першостях. На жаль, все три турніри були закінчені вже на груповому етапі. Будемо сподіватися, що чемпіонат світу 2018 року, який буде проходити в нашій країні, принесе спортсменам більше приводів для гордості.

Чемпіонати світу з футболу: історія і статистика

Як відомо, всі види спорту потребують постійних підрахунках всіляких показників. Якщо розглядати суто цифри, то можна побачити такі показники: на даний момент історія чемпіонатів світу з футболу налічує 20 проведених турнірів, але тільки 8 команд ставали володарями головної нагороди.

Найбільша кількість перемог у бразильської збірної - 5, близько до них знаходяться збірні Німеччини та Італії, які мають в своєму активі по чотири перемоги. Кращим бомбардиром в історії світових першостей є нападник збірної Німеччини Мирослав Клозе. У його активі 16 забитих м`ячів. Найбільша кількість особистих перемог в активі Пеле, який тричі ставав чемпіоном світу в складі бразильської команди. Найбільша кількість матчів у фінальних серіях міжнародних першостей провів німецький футболіст Лотар Маттеус.

Мундіаль-2018: очікування

чемпіонати світу з футболу історія і статистика

Відео: Зустрічайте Вовка, офіційного кандидата в Талісмани Чемпіонату світу з футболу FIFA 2018 у Росії ™

Історія чемпіонатів світу з футболу продовжує свій звіт. І наступна світова першість, яке пройде Росії, доповнить цю історію новими фактами. Цей турнір обіцяє бути цікавим, видовищним, захоплюючим. На ньому обов`язково спалахнуть нові зірочки і блиснуть спортсмени, відомі всьому світу.