Ти тут

Футбол казахстана: особливості та успіхи

У 1992 році почалася нова епоха в історії Казахстану. Разом з набуттям незалежності ця країна отримала можливість розігрувати власні національні першості з усіх видів спорту, в тому числі і по футболу.

Футбол Казахстану на той момент належав до Азіатської конфедерації футболу, куди після вступу до ФІФА в 1994 році визначили збірну цієї країни. Вона безуспішно намагалася пробитися на світовий чемпіонат в матчах з командами інших азіатських країн. Починаючи з 2002 року футбол Казахстану перейшов під егіду УЄФА, втім, успіху в спробах пробитися як на континентальні першості, так і на світові команда не здобула.

футбол казахстана

Відео: Казахстан хоче розвивати дитячий футбол за прикладом Ісландії

Чемпіонат країни

Чемпіонат Казахстану з футболу від інших європейських першостей відрізняє досить хитромудра формула проведення змагань.

Дюжина команд на першому етапі відіграє звичний двухкруговой турнір, а після проведення всіх 22 турів дружини поділяються на дві шістки відповідно до зайнятих місць:

• Клуби, що зайняли місця з 1 по 6, ведуть боротьбу за медалі і за потрапляння в Єврокубки.
  • Команди, що фінішували в другій шістці, ведуть боротьбу за виживання в найсильнішому дивізіоні.

регламент чемпіонату

Основні положення регламенту змагань наступні:

• Склад учасників визначає Виконком, зараз він становить 12 команд.
  • Клуб, який посів останнє, 12-е місце, на наступний сезон опускається в Першу лігу, а на зміну йому приходить команда, в ній перемогла.
  • Передостання, 11-я команда грає стиковий матч за право залишитися в елітному дивізіоні з клубом, які зайняли в Першій лізі друге місце.

Клубний футбол Казахстану характеризується фінансовою нестабільністю, тому бували випадки, коли заслужили право грати у вищому дивізіоні команди з матеріальних причин не могли підтвердити свою участь в ньому. Рішення про заміну таких команд також приймається в Виконкомі.

чемпіонат казахстана з футболу

Вимоги до складів команд

Згідно з регламентом, кожен клуб має право заявити на чемпіонат 30 гравців, в тому числі в складі обов`язково повинні бути присутніми прізвища мінімум 22 чоловік, яких виховав футбол Казахстану. При цьому якщо вихованців у складі клубу є тільки 21, то заявити на сезон він може лише 29 гравців. У заявці на кожен матч повинні бути вписані прізвища як мінімум 13 вихованців.

Відео: Казахстан - Киргизстан 7: 1

Кожен клуб може заявити на чемпіонат не більше 8 гравців, які є представниками інших держав, але одночасно на поле мають право перебувати тільки 6 з них.

Кожна команда має право заявити до 25 гравців молодше 20-річного віку, а також не більше 10 чоловік старше 16 років для участі в молодіжній першості Казахстану.

Відео: «Астана» - «Кайрат» 0: 0, дод.час 0: 0, пен. 4: 5

На матч чемпіонату будь-яка команда по грі в футбол (Казахстан), турнірна таблиця якого передбачає інтригу в кожному матчі з першого до останнього туру, може вносити в заявку прізвища 20 осіб - виходять у стартовому складі 11 гравців, а також 9 запасних, які очікують своєї черги посилити гру.

Клуби зобов`язані вносити в протокол кожного матчу як мінімум двох гравців не старше 20-річного віку, є вихованцями казахстанського футболу.

Реєстрація гравців

У футбольному чемпіонаті Казахстану є лише два періоди, коли клубам дозволено заявляти і дозаявляти нових гравців:

Відео: Мотиваційний відео «Астани» після перемоги в Кубку Казахстану

• З 00 годин 00 minutes 11 січня до 24-00 годин 3 квітня по часу столиці держави, міста Астани.
  • Другий період визначається Виконкомом і не прив`язаний до конкретних дат.

Дозаявки вирішуються, виходячи з інтересів клубів, що представляють країну в європейських кубкових турнірах, а також національної збірної.

футбол казахстан турнірна

Якщо судити з останніх успіхів казахстанського клубного футболу, зокрема по попаданню "Астани" в груповий раунд Ліги чемпіонів, то заходи з розвитку футболу в цій країні починають приносити свої перші плоди. Правда, варто відзначити, що в Єврокубках ніяких обмежень на "легіонерів" немає, і в складі можуть виступати відразу всі гравці-іноземці.