Ти тут

Мігран арутюнян, боротьба: біографія учасника олімпіади в ріо

Відео: Мігран Арутюнян ЗНИЩИВ азербайджанців Гасан Алієва Баку 2015 Греко Римська Боротьба

Після Олімпійських ігор в Ріо це ім`я знають практично всі любителі спорту і не тільки. Мігран Арутюнян - вірменський і російський спортсмен, майстер спорту міжнародного класу, борець греко-римського стилю. Виступає у ваговій категорії до 66 кг. У 2016 році на Олімпійських іграх в столиці Бразилії Ріо де Жанейро він був позбавлений золотої медалі і отримав срібну.

Відео: Новорічний випуск програми "еркір" - Гість борець Мігран Арутюнян

Спортсмен був страшно розчарований і навіть думав про те, щоб назавжди кинути спорт - справу всього свого життя. Однак у своїй країні він отримав величезну підтримку народу, а президент Національного Олімпійського комітету РА Гагік Царукян оголосив його золотим призером і винагородив відповідно.Мігран Арутюнян. боротьба

Спортсмен Мігран Арутюнян (боротьба): біографія, дитинство

Майбутній чемпіон народився навесні 1989 року у Вірменії, в місті Ечміадзін. Коли хлопчикові було 4 роки, його родина переїхала жити до Москви. Тут він пішов в школу, навчався непогано, але був дуже активною дитиною, багато пустував. У 12 років, з початком перехідного віку, батьки не знали, як далі бути з його невгамовною енергією і вирішили направити його ентузіазм в спорт, а як вид була обрана греко-римська боротьба. Його першим наставником у спорті був заслужений тренер Радянського Союзу, в минулому чемпіон в даному виді спорту, Арам Саркісян.

перша перемога

Не минуло й трьох тижнів після того, як хлопчик почав відвідувати секцію, а тренер вирішив представити талановитого вихованця на змаганнях школярів з греко-римської боротьби в честь Дня захисника Вітчизни і не помилився. Переможцем у ваговій категорії до 35 кілограмів став Мігран Арутюнян. Греко-римська боротьба з тих пір стала головною справою в його житті. Смак першої перемоги окрилив хлопчика, і він став більш серйозно ставитися до своїх тренувань, бажаючи досягти в спорті видатних результатів. За своєю природою Мігран - трудоголік, а також володіє неймовірною витривалістю. Він може відмовитися від багатьох життєвих спокус, якщо перед ним буде стояти мета. В одному зі своїх інтерв`ю він розповів, що ці якості у нього від його батька, чий приклад завжди був перед очима. Опинившись на чужині, Арутюнян-старший працював не покладаючи рук, щоб забезпечити сім`ю нормальними умовами життя.Мігран Арутюнян (боротьба): Олімпіада

Відео: Armenia vs Azerbaijan | Мігран Арутюнян | Ріо 2016

Ах, це солодке слово "переможець"! розчарування

У 2006 році 17-річний Мігран став призером чемпіонату Європи серед юніорів, через рік вже був чемпіоном в цій віковій категорії. Далі, перейшовши у доросле категорію, він став срібним призером чемпіонату РФ. На наступний рік йому вдалося все-таки завоювати золоту медаль в першості Росії. Однак саме в цей період Мігран відчув упереджене ставлення до своєї персони. Незважаючи на те що він був володарем чемпіонського титулу, йому не надали можливість виступити на змаганнях для отримання ліцензії для участі в лондонській Олімпіаді. Звичайно ж, шанувальники цього виду спорту дивувалися, де ж Мігран Арутюнян? Боротьба у ваговій категорії до 66 кілограмів для багатьох росіян асоціювалася саме з його ім`ям, адже він носив звання чемпіона. Таким чином, через інтриги навколо його імені чудовий борець М. Арутюнян не був допущений до Олімпіади. Звичайно ж, це було прикро, стало останньою краплею його терпіння.Мігран Арутюнян (боротьба). Ріо

Відео: Ріо 2016. Артур Алексанян. Золота медаль. Rio 2016. Artur Aleksanyan.Olympics Gold Medal

На батьківщині

Після всього цього Мігран вирішив повернутися до Вірменії і продовжити свою спортивну кар`єру під триколором республіки. Майже відразу він завоював титул чемпіона країни, проте в міжнародних змаганнях він не мав права виступати, оскільки перебував у дворічному карантині. Після закінчення даного терміну він вперше представив свою країну на чемпіонаті світу в Ташкенті, проте не увійшов до числа призерів, оскільки в чвертьфінальному матчі програв угорському борцю. Його офіційним тренером у збірній Республіки Вірменія став Рубен Татулян. За словами спортсмена, він для нього не просто тренер, а самий справжній друг, опора, підтримка. Мігран Арутюнян, боротьба для якого є справою всього його життя, також підтримує стосунки зі своїм першим тренером Арамом Саркисяном, хоча той знаходиться в Москві. У питаннях його фізичної підготовки йому допомагає Олександр Акопян.Мігран Арутюнян греко-римська боротьба

Злети і падіння

Після того як Мігран не дуже вдало виступив на чемпіонаті світу в Ташкенті, його відправили представляти країну на міжнародному турнірі в місті Барнаулі. Ось тут-то він і зайняв перше місце, відразу після цього в Москві на 22-му Всеросійському турнірі ім. Сергія Тараскіна перше місце зайняв також Мігран Арутюнян. Боротьба так захопила його, що він спочатку навіть не помітив, що травмував коліно. Внаслідок цього він не зміг взяти участь на чемпіонаті Республіки Вірменія. Вірніше, він виявив бажання змагатися, але перед початком турніру у нього почалися різкі болі, і тренерам довелося викликати машину швидкої, яка відвезла спортсмена в лікарню. Однак він незабаром зміг прийти в норму і в складі збірної країни відправився в Баку на чемпіонат Європи, де, поступившись російській борцю, зайняв призове друге місце.Мігран Арутюнян (боротьба) біографія

Мігран Арутюнян (боротьба): Олімпіади 2016

Після повернення до Вірменії з сусіднього Азербайджану спортсмен став старанно готуватися до рейтингових турнірів, перший з них повинен був проходити в Лас-Вегасі. Путівку він, звичайно ж, отримав, потім морально і фізично став готуватися до Ріо. Так як Мігран не брав участі в Олімпіаді 2012 у Лондоні, його мало хто знав в спортивних колах, і ніхто не вважав його фаворитом і кандидатом на звання призера. Проте він упевнено йшов до перемоги. Спочатку обіграв єгипетського спортсмена Ахмета, причому з рахунком 9: 0, потім світових чемпіонів: корейця Хансо Лю і азербайджанського спортсмена Расула Чунаева. І ось виявилося, що в фіналі виступатиме Мігран Арутюнян (боротьба). Ріо - місто, де не особливо люблять греко-римську боротьбу, але тим не менш подивитися фінальний матч за участю вірменського і сербського спортсменів прийшли багато вболівальників.

На жаль ... Срібло

Однак судді були неприхильні до Мігранов і присудили перше місце Штефанеку. Мігран був більш ніж розчарований, він навіть хотів назавжди піти зі спорту. Однак на його батьківщині, у Вірменії, спортсмена зустрічали як справжнього чемпіона Олімпіади, і тоді він вирішив, що йому ще належить високо підняти прапор своєї країни.