Відео: Матч зірок з флорболу серед студентської молоді

Гра флорбол - це один з наймолодших і швидко розвиваються видів спорту. Є варіацією хокею. Примітно, що в деяких країнах гра отримала інші назви. У Швеції її знають, як «підлоговий бенді», в Сполучених Штатах - «флорхоккей», в Європі - «аніхоккей».

Відео: Флорбол. 13.09.2015, "Моє хобі"

Історія появи

Сьогодні багато людей навіть не чули про таку гру, як флорбол - що це таке, які у неї правила і т.д. Перші аналоги підлогового хокею з`являлися в різних куточках планети ще в середині минулого століття. У сучасному вигляді флорбол зародився в Швеції в кінці 1950-х років. У ті часи дуже популярними були хокейні ключки Cosom, що випускаються в штаті Міннесота.

Поступово гра стала поширюватися в школах і спортивних секціях. Спочатку її називали "софт-бенді". У 1970-ті роки з`явилися перші правила гри в флорбол. Що це були за стандарти? Всі правила прописувалися в регламенті, вперше виданому в Швеції. Саме на території скандинавського півострова гра набула широкого поширення і розвиток. Тут розуміли її значущість і велике майбутнє, яке може мати софт-бенді (флорбол): що це унікальне розвага незабаром підкорить серця мільйонів.флорбол що цеБагато в чому шведи мали рацію. Гра дійсно швидко вийшла за межі країни і стрімко поширилася по решті Європи. На початку 1980-х з`явилася перша федерація флорболу. Це була Шведська національна організація, що відповідає за проведення турнірів всередині країни. Наступною на черзі, як не дивно, була Японська федерація. Далі офіційно зареєстрували цей вид спорту в Фінляндії, Швейцарії та Данії.

В кінці 1980-х регіональні федерації об`єдналися під егідою IFF. Незабаром до міжнародної асоціації флорболу стали приєднуватися і інші країни, такі як Норвегія, Чехія, Угорщина і так далі. У Росії гра набула поширення тільки з початку 1990-х. У 2012 році в країні з`явилася повноцінна національна федерація при Міністерстві спорту РФ.

Відео: Буліти у флорбол

загальні положення

Однією з найпопулярніших альтернативних різновидів хокею є флорбол. Що це за гра і в чому її сенс? Учасники діляться на 2 команди. Завданням кожного боку є забити супернику найбільшу кількість голів. Перемагає та команда, яка зробила це швидше за певний відрізок часу.

Змагання проводяться на жорсткому покритті в залі. М`яч контролюється тільки спеціальної ключкою. Ногами не дозволяється віддавати паси і бити по воротах. Ігровий час - 3 періоди по 20 хвилин. У дитячих розрядах тайми варіюються в межах чверті години. У момент зупинки гри відлік часу припиняється. федерація флорболуЯкщо матч закінчився в нічию, то призначається овер-тайм в 10 хвилин. Якщо і він не виявив переможця, то настає час для серії штрафних ударів (по 5 з кожного боку). У заявці команди може бути до 20 гравців. Одночасно на майданчику з`являються тільки 6 з них, включаючи воротаря. Кількість замін не огранічівается- проводяться без зупинки гри. Судять матч 2 арбітра.

Інвентар і форма

М`ячі допускаються тільки сертифіковані. Вони повинні відповідати спеціальним стандартам, прописаним в міжнародному регламенті. Для виготовлення м`яча дозволяється тільки пластмаса. Діаметр його має становити 72 мм, а маса може варіюватися від 20 до 23 м В м`ячі обов`язково є 26 круглих отворів. Важливо, щоб його забарвлення була однотонною.

Ключка для флорболу також підлягає сертифікації. Категорично заборонено проводити будь-які маніпуляції з її держаком. Дозволяється лише укорочення і обмотка трохи вище позначки захоплення. Ключка для флорболу виготовляється тільки з пластика. Її довжина повинна бути не більше 105 см. За вагою ключка може варіюватися від 330 до 360 м Крюк можна заточувати, а його загальна довжина повинна бути в межах 25-30 см. В офіційних змаганнях допускається незначний загин краю.
ключка для флорболуФорма для польових гравців однієї команди повинна бути однаковою. В її комплект входять шорти, футболка і гетри. У жіночих розрядах допускаються спеціальні спідниці. Колір форми обмежень не має, за винятком сірих відтінків. Гетри повинні захищати всю гомілку. У амуніцію воротарів також входять рукавички, маска, довгі штани і светр, які закривають тіло і обличчя від потрапляння м`яча. У дитячих розрядах голкіперам дозволяється надягати спеціальний шолом.

У кожного гравця повинен бути свій номер (від 1 до 99). Взуття може бути довільна, але без шипів на підошві. Польовим гравцям забороняється під час матчу мати травмоопасную екіпіровку, таку як годинник, браслети, сережки і т.д.

стандарти майданчики

Ігрове поле являє собою прямокутник зі сторонами 40 і 20 м. По краях майданчик закривається невеликими бортиками із закругленими кутами. Для міні-флорболу (4 на 4 гравці) допустимі розміри поля - 24 на 14 м.

Розмітка повинна включати в себе центральну лінію, штрафні та воротарські зони, точку вкидання. Розмір воріт у флорбол становить 160 на 115 см. гра флорболПеред кожним матчем судді перевіряють сітку на наявність обриву і поганого закріплення (як у футболі).

Неподалік від ігрового майданчика розташовуються 2 зони замін. Їх довжина становить 10 м кожна, а глибина - до 3 м. У зоні замін можуть перебувати тренери і запасні гравці. Лави повинні вільно вміщати до 20 чоловік.

Правила гри: дозволено

У флорбол допускається підігравання ногою, однак дотик може бути тільки одне. Зупинка м`яча корпусом дозволяється за відсутності стрибка.

На коліно можна спиратися при захисті воріт. За гру дозволяється один тайм-аут, час якого обмежується 30 секундами.

Також правила флорболу описують дозволені прийоми під час спірних ситуацій. При штрафному ударі всі суперники повинні знаходитися на відстані в 3 метри і більше, щоб не перешкоджати польоту м`яча.

Сторону, в яку буде виконуватися стандарт, рукою вказує тільки суддя. Під час спірної ситуації м`яч віддається тому гравцеві, який в момент порушення знаходився ближче до нього.

Правила гри: заборонено

Під час матчу не можна віддавати пас будь-якою частиною тіла. Забороняється грати в положенні лежачи і сидячи, блокувати або бити суперника, робити зачепи, підніжки. правила флорболуУ момент атаки противником можна піднімати або насильно утримувати його ключку. Гравцям забороняється відбивати м`яч рукою або ногою. Ключку можна кидати і піднімати вище коліна.

При порушенні будь-якого з правил суддею призначається штрафний удар. Точка стандартного положення може перебувати від воріт суперника на відстані не ближче, ніж на 3,5 м.

При повторному порушенні правил, грубому поводженні гравець дискваліфікується до кінця зустрічі. За підняття ключки вище коліна видаляють з майданчика на 1 хвилину.