Ти тут

Суперкубок уєфа: історія создания, цікаві факти и переможці турніру

Суперкубок УЄФА - це офіційний футбольний турнір, Який зазвічай відкріває європейський сезон. ВІН проводитися в серпні. Турнір складається Всього з одного матчу - и в ньом зустрічаються командіровку, Які перемогли в попередня Партнери Вся в Лізі чемпіоном и в Лізі Європи.

Відео: Ранок. Студія гарного настрою

суперкубок уєфа

Підстава

Суперкубок УЄФА заснувалі в 1972 году. Ініціатором Ідеї ставши Антон Віткамп - репортер популярної голландської газети під назв &ldquo-De Telegraaf&rdquo-. Трохи пізніше ВІН ставши редактором спортивного відділу видання. У ті часи Голландський футбол БУВ очень хороший. Тому Віткамп Хотів найти тієї самий оригінальний способ продемонструваті сили нідерландськіх команд на Європейській футбольній Арені. тоді ФК &ldquo-Аякс&rdquo- и &ldquo-Фейеноорд&rdquo- Чотири рази доходили до фіналу Кубка європейськіх чемпіонів. Три рази їм вдаватися завоюваті головний трофей.

І в тій годину розігрувався Кубок європейськіх чемпіонів и Кубок володарів кубків. Природно, в кожному турнірі булу своя команда-переможець. Віткампу прийшла в голову геніальна ідея - а що, если влаштуваті матч между ними? Боротьба между двома найсільнішімі клубами могла б з`ясувати, Який з них Дійсно є найсільнішім, и Гідний займаті п`єдестал пошани. Так репортер поділівся ідеєю з Япом ван Прага (президентом &ldquo-Аякса&rdquo-), якому вона дуже сподобалась. І смороду стали готувати перший турнір.

перший матч

Коли Віткамп з ван Прага старшим (з батьком Япа) вірушілі на зустріч з Артеміо Франкі, что є на тій момент президентом УЄФА, смороду планувалі розповісті про ідею турніру и отріматі таку Собі підтрімку. Однако тієї отказался. Нібіто, вболівальники &ldquo-Рейнджерса&rdquo-, з Яким повинен БУВ, по Ідеї, играть &ldquo-Аякс&rdquo-, поводять неналежно, и відмова МАВ послужити наказания. Альо президент, з нагоді сторіччя &ldquo-Рейнджерса&rdquo-, дозволив провести гру - в неофіційному протістоянні.

Відео: Все про м`яч и м`ячик. Історія. Ігри. Футбол, баскетбол, теніс, водне поло и інші. Веселка TV

Разом фінансувала турнір та сама газета Віткампа. За результатами двох матчів &ldquo-Аякс&rdquo- Виграй з рахунками 6: 3. Це БУВ перший Суперкубок УЄФА, и ВІН поклали початок подалі розвитку Ідеї турніру.

футбол суперкубок уєфа

Що Було далі

На Наступний рік УЄФА дала згоду куріруваті турнір. ВІН винен БУВ проходити между &ldquo-Аяксом&rdquo- и &ldquo-Міланом&rdquo-. Тоді Голландський команда знову виграла Суперкубок УЄФА.

Відео: Minecraft туторіал 4 Як найти алмази, свинячі-ферма

У 1974 му турнір не провела. А все тому, что Мюнхенське &ldquo-Баварія&rdquo- и &ldquo-Магдебург&rdquo- не могли Ніяк домовитий про дату проведення. Загаль, стабільно турнір став проводитись только в 1975-го. Альо и в 1981-му знову его скасувалі - тепер уже &ldquo-Динамо&rdquo- з Тбілісі НЕ МІГ домовитий про Терміни з &ldquo-Ліверпулем&rdquo-.

У 1 985-му на Суперкубку відбулася знаменита сегодня Ейзельская трагедія. Тоді на матчі, что проходити между &ldquo-Ювентусом&rdquo- и &ldquo-Ліверпулем&rdquo-, став Справжня битва между фанатами. Загинули люди. А обідві командіровку були покарані за своих неадекватних уболівальніків - їх на п`ять років виключ з усіх турнірів УЄФА.

Багата полюбівся такий Яскравий футбол. Суперкубок УЄФА ставши одним з найбільш очікуваніх турнірів. Всім хотілося подивитись на битву найсільнішіх клубів. За закінченню сезону 1998/99 Було Прийнято решение Проводити турнір между тимі командами, Які виграли в Кубку УЄФА и в Лізі Чемпіонів.

суперкубок уєфа барселона

Відео: Кріштіану Роналду (Cristiano Ronaldo)

переможці

Хто найчастіше Вигравай Суперкубок УЄФА? &ldquo-Барселона&rdquo- - на ее Рахунку п`ять перемог и Чотири поразка. Останній виграш БУВ в некогда, 2015 году. Слідом уходит &ldquo-Мілан&rdquo- (теж 5 перемог, но только 2 поразка). У &ldquo-Ліверпуля&rdquo- и &ldquo-Аякса&rdquo- - по 3 виграш. Слідом уходит мадрідській &ldquo-Реал&rdquo- и &ldquo-Андерлехт&rdquo-, потім &ldquo-Валенсія&rdquo-, &ldquo-Ювентус&rdquo- и &ldquo-Атлетіко&rdquo- - у них по две перемоги и нуль поразок. Найчастіше в турнірі НЕ щасти &ldquo-Баварії&rdquo- и &ldquo-Севільї&rdquo- - у ціх команд только по одному виграш и по три програшу. Альо зовсім НЕ досяглі успіху в даного турнірі Такі клуби, як міланській &ldquo-Інтер&rdquo-, донецький &ldquo-Шахтар&rdquo-, московський &ldquo-ЦСКА&rdquo-, &ldquo-Фейеноорд&rdquo-, дортмундська &ldquo-Боруссія&rdquo-, &ldquo-ПСЖ&rdquo-, &ldquo-Арсенал&rdquo-, &ldquo-Вердер&rdquo-, &ldquo-Сампдорія&rdquo- і ще деякі ФК. Смороду брали участь в турнірі лишь один раз и програли.