Ти тут

Ольга говорцова: біографія і тенісна кар`єра

Перші згадки про теніс були знайдені в 11-м столітті н. е., хоча те, що було тоді, ще мало було схоже на сучасний великий теніс. Тоді теніс не мав своїх сучасних атрибутів: м`ячі, сітки, ракетки. Але, як і будь-який вид спорту, він в процесі еволюції придбав все те, що в ньому присутня на сьогоднішній день. Теніс набирав свою популярність і проник в усі куточки світу. А в 1896-м, на літніх Олімпійських іграх, цей вид спорту потрапив в програму змагань. Сьогодні це один з розвинених видів спорту в світі, в якому, безсумнівно, є свої герої. наприклад, Моніка Селеш, Марія Шарапова, Штеффі Граф - спортсменки, які вже зробили собі ім`я, і їх знають у всьому світі. Але не відстає від своїх старших товаришів і сучасна молодь: Гаврилова Дарина, Говорцова Ольга і Белінда Бенчіч. Сьогодні більш докладно йтиметься про білоруську спортсменці Ользі Говорцової.

Відео: ЗВОРОТНІЙ БІК СЛАВИ: ОЛЕНА ЛЕТЮЧА / Інтерв`ю Тетяни Мінгалімовой

ольга Говорцова

дитинство

У проживає в Пінську (СРСР, нині Білорусь) сім`ї Говорцової 23 серпня 1988 року сталася радісна подія: народилася дочка Ольга. Для батьків Ольги, Тетяни і Андрія, вона єдина дочка в сім`ї, але у них є також двоє синів - Ілля та Олександр. Батьки дбали про дівчинку і в 6 років вирішили залучити її до спорту. Їх вибір припав на теніс - так вони, самі того не підозрюючи, визначили долю дочки.

Юність

Уже в 14-річному віці Ольга почала виступати на професійних турнірах. Першим таким став міжнародний турнір ITF. Після участі в цьому змаганні в тому ж році Говорцова Ольга стала переможцем Orange Bowl. Далі послідувала перша перемога на турнірі ITF в парному розряді, що проходив в Рамат-ха-Шароні (Ізраїль). Говорцова Ольга виступила в парі з Вікторією Азаренко. На цьому ж турнірі Ольга виходить у фінальну стадію одиночного розряду. На наступний рік пара Азаренко-Говорцова здобула перемогу на Уїмблдоні.

Говорцова ольга

доросла кар`єра

До 2007 року в тенісному світі почало набирати популярність таке ім`я, як Говорцова Ольга. Теніс тоді для дівчини став орієнтиром у житті, і білоруська спортсменка, яка виграла кілька великих турнірів в юності, вирішила продовжити кар`єру і в дорослому тенісі.

У 2007 році Ольга, завдяки перемозі в одиночному розряді на турнірі ITF, потрапляє в топ-50 кращих тенісисток одиночній категорії.

Говорцова ольга теніс

У 2008 році Ольга добралася до турніру WTA. Півфінал звів Говорцову з 18-ю ракеткою світу ізраїльтянку Шахар Пеєр. Білоруска впоралася з ізраїльтянку і вийшла у фінал, але там Ольгу чекало розчарування. Перемогу у неї відібрала Ліндсей Девенпорт. Через кілька тижнів Ольга Говорцова взяла участь в парному турнірі WTA, що проходив в Чарльстоні. Пару їй тоді склала румунська спортсменка Едіна Галловіц. В 1/4 Ольга і Едіна перемогли пару Квіта Пешке - Ренні Стаббс і вийшли в півфінал. 1/2 фіналу звела дует Говорцова-Галловіц з парою Кара Блек - Лізель Хубер. У цьому змаганні удача була на боці білорусько-румунської команди. У фіналі Ольга Говорцова з напарницею програли Катаріні Среботнік і Ай Сугіяма.

Через чотири тижні для Ольги Говорцової відбувся парний турнір WTA. Компанію білорусці склала американка Джил Крайбс. Пара вийшла в фінал і здобула перемогу.

До пекінської Олімпіади Ольга Говорцова займала 35-е місце в світовому рейтингу. В одиночному розряді Ольга програла в першому колі неповторною Серені Вільямс. У парному розряді білоруська пара Говорцова-Кустова дійшла до другого кола, де поступилася українським сестрам Бондаренко.

фінали турнірів

2009 рік став для Говорцової багатим на трофеї в парному розряді WTA. На турнірах в Гуанчжоу і Ташкенті Ольга перемагає в 2 чемпіонатах WTA. Останнім змаганням в одиночному розряді в 2009 році став Кубок Кремля, де, дійшовши до фіналу, Ольга Гворцова поступилася спортсменці з Італії Франческе Скьявоне.

У період з 2010 по 2015 рік Ольга всього лише двічі доходила до фіналу на турнірах під егідою WTA. Кращим її результатом в одиночному розряді за цей час став вихід в 4-й раунд турніру «Великого шолома», що проходив в Уїмблдоні. До цього турніру білоруска підходила зі 122-м місцем у світовому одиночному рейтингу.

ольга Говорцова фото

Відео: Софія Тартакова. Інтерв`ю про теніс, роботі і житті.

У парному розряді за цей період вона виграла 8 турнірів WTA. І ще 5 разів дует з участю Говорцової доходив до фіналу. У 2010 році була здобута перемога у Відкритому чемпіонаті Китаю. Напарницею Говорцової стала китаянка Чжуан Цзяжун. У 2011 році Ольга зайняла 24-й рядок світового рейтингу в парних розрядах. Це досягнення стало кращим в кар`єрі. Також цей рік запам`ятався команді Білорусі, до складу якої входила Говорцова, виходом у II Світової групи Кубка Федерації. Однак на наступний рік збірна втратила лідируючі позиції. У 2015 році в дуеті з Азаренко Говорцова, здобувши в плей-офф перемогу над японської парою, повернула своєї збірної місце в лідерах.