Ти тут

Олівер бірхофф: біографія, рейтинг, статистика, профіль футболіста

Футбольну збірну Німеччини дуже часто порівнюють з чудово налагодженим механізмом: чітка взаємодія між гравцями всіх ліній, продумана до дрібниць тактика, відмінна функціональна підготовка і злагодженість, психологічна стійкість і віра в перемогу - все це забезпечує успіх німецьким футболістам. Багато в чому саме відома педантичність і скрупульозність у всьому, властиві німцям, гарантують досягнення будь-якої поставленої мети. Одним з тих видатних спортсменів, який приніс головній футбольній дружині німецької землі не один трофей, став Олівер Бірхофф, біографія якого буде розглянута в даній статті.

Народження і перші кроки в спорті

Легендарний футболіст з`явився на світло в перший день травня 1968 року в місті під назвою Карлсруе. Футбольну кар`єру Олівер Бірхофф почав в дитячих командах Юрдінгена і Ессена. Уже в цей період тренери відзначали його колосальну працездатність і фізичну силу, проте явними успіхами він все ж не відзначався і не вважався занадто перспективним футболістом. Однак доля приготувала йому велике майбутнє…Олівер Бірхофф

початок

У 1980-і роки Олівер Бірхофф не був тим, про кого можна було б з упевненістю сказати, що він стане легендарною особистістю. Деякі його доброзичливці взагалі сказали йому, що йому нічого не світить на міжнародній арені і він абсолютний невдаха.

За перші чотири сезони в Бундеслізі нападник забив у ворота своїх суперників всього лише 10 м`ячів в 73 іграх. Звичайно ж, це вкрай мало для форварда на такому високому рівні. Тому цілком логічно тоді його асоціювали з таким вкрай неприємним словом, як «безперспективність». Такий стан справ призвів до того, що німець опинився в досить нешанованими, з футбольної точки зору, Австрії в малопривабливою команді «Зальцбург». Саме в цьому клубі футболіст зміг повністю реалізуватися: в 32 поєдинках він забив 23 голи. Такий успіх відразу ж помітили у футбольній Європі, і він отримав запрошення в «Мілан».

Олівер Бірхофф фото

Переїзд на Апенніни

На дворі 1991 рік, і німці в Італії дуже шановані, оскільки вони - діючі чемпіони світу. Само собою, що такий стан справ виявилося на руку Оліверу, і він виявляється в «Інтері», власник якого купив бомбардира всього лише за 170 тисяч доларів і тут же віддав його в оренду маловідомому «Асколі». А все тому, що в міланському клубі тоді головною скрипкою був Клінцманн. Попереду був тернистий і важкий шлях…

період невдач

Оренда в глухе клуб, як каже сам Олівер Бірхофф, виявилася вкрай невдалим періодом в його житті, повним усіляких тягот і випробувань. У 1992 році команда вилітає з першої ліги, і президент каже німцеві про те, що він більше не потрібен і може бути вільний. Однак Олівер - це зовсім не та людина, яка здається, і він приймає рішення продовжувати тренування з командою, за що в підсумку і був винагороджений. У цей період відбувається зміна головного тренера, і Бірхофф отримує місце в основі, стаючи через деякий час кращим бомбардиром. Але це все одно не врятувало клуб від вильоту в нижчий дивізіон, і футболіст був змушений шукати нову команду.Олівер Бірхофф дружина

Ігри за «Удінезе»

У цій футбольній дружині Олівер Бірхофф максимально розкрився як нападник і став забивати багато і часто, що цілком логічно спричинило успіх команди. Вона потихеньку стала пробиватися в еліту італійського футболу. Стабільно якісні виступи на високому рівні привели до того, що німця запросили до лав національної збірної, якою керував на той момент знаменитий на весь світ Берті Фогтс.

Дебют у головній команді Німеччини для Бірхоффа виявився більш ніж успішним: німці виграли з рахунком 2: 1. А вже в наступній грі Олівер зробив дубль.

Феєрія на Євро-96

Олівер Бірхофф, фото якого наведено нижче, став рятівником для німецької збірної на європейській першості 1996 року. Розглянемо трохи докладніше цей епізод його кар`єри.

Всі поєдинки до фінального матчу Олівер провів в запасі. Однак у фінальній сутичці з чехами йому видався чудовий шанс проявити свою майстерність. Важко сказати, поставив би Фогтс його в гру, якби не повний лазарет з травмованими гравцями. І треба сказати, що новачок повністю виправдав надану йому довіру, буквально повернувши з того світла німецьку команду.

Олівер Бірхофф діти

На 69-й хвилині Олівер вийшов на поле, замінивши чудового технаря і геніального распасовщіка Мехмета Шоля. На той момент його команда програвала 0: 1. Височенний Бірхофф став у нагоді, адже його вміння грати головою і вчасно вставити ногу дало потрібний результат.

Олівер провів всього лише кілька хвилин на поле і забив такий потрібний, очікуваний багатьма фанатами м`яч. В результаті команди починають грати виснажливий, з фізичної точки зору, овертайм.

Відразу ж зауважимо, що турнір в Англії вперше в історії проходив з правилом «золотого м`яча».

На 5-й хвилині додаткового тайму Олівер Бірхофф (дружина Берті Фогтса, до речі, зробила істотний вплив не свого чоловіка при відборі гравців на Євро) приймає м`яч, стоячи спиною до воріт суперника і обробляє його, завдаючи блискавичний і хльосткий удар з-під захисника. В результаті чеський голкіпер досить пізно реагує на атаку, і м`яч повільно закочується в ворота, зрикошетивши від його рук. Таким чином, перемога за Німеччиною - 2: 1.

Олівер Бірхофф біографія

Завершення кар`єри гравця

На початку 2002 року Бірхофф виявляється в «Монако». У тому ж році, влітку, він виступає на чемпіонаті світу, де забиває гол у ворота збірної Саудівської Аравії. У фінальному поєдинку німці поступаються бразильцям, і ця гра виявилася останньою для Олівера за національну збірну. Всього ж за головну команду німецької землі він провів 70 матчів і забив 37 м`ячів. Не можна сказати, що це значний результат, проте багато його голи були доленосними і вирішальними.

Через деякий час він знову опиняється в Італії, де намагається зачепитися в «К`єво». Слід віддати належне гравцеві, оскільки саме його досвід і вміння дозволили маловідомої команді зайняти за підсумками сезону сьому сходинку Серії А. Забивши за сезон сім голів у 35 матчах, футболіст завершує кар`єру.

Рейтинг нападника, на думку багатьох авторитетних видань, такий: у збірній Німеччини він займає 60-у позицію за всю її історію, серед всіх нападників - 408-ю позицію.

Особисте життя

На сьогоднішній день Олівер Бірхофф і Клара Шаланці - щаслива сімейна пара. Свого часу дружина Олі зустрічалася з Дражену Петровичем, але в підсумку вийшла заміж за нашого героя. У 2010 році в їх родині сталася страшна трагедія: у подружжя Олівера трапився викидень на восьмому місяці вагітності. Зараз у пари все добре. У колишнього спортсмена три дочки. Старша народилася в 2007-му році.Олівер Бірхофф і клара

Нове життя

Починаючи з 29 липня 2004 року, Олівер Бірхофф, діти якого не пішли по його стопах, стає спортивним менеджером збірної Німеччини. До речі, цю посаду придумали спеціально для нього. Крім цього, колишній футболіст коментує матчі Ліги чемпіонів. Також легендарний спортсмен встиг отримати економічну освіту, про що ні краплі не шкодує і з успіхом застосовує іноді на практиці.